Sıcaklık : 17,93 °C Rüzgar : 1,15 Km/h
Yerel Saat : 10:11
Kenan Evren Blv. Hürriyet Mh. No:37 Çalış Plajı Çiftlik, Fethiye, Muğla, Türkiye

Fethiye Çalış

title

FETHİYE'DE NERELERİ GEZEBİLİRSİNİZ

Fethiye'de gezilebilecek yerlerden bazıları; Saklıkent, doğanın oluşturduğu harika bir tablo. 12 adalar tekne turu, ölüdeniz tekne turu. Mavi, yeşil ve turkuaz hiç bukadar içiçe olmadı. Denizin gerçekten mavi olduğunu ve denizin dibindeki balıkların görülebilidğini göreceksiniz. Ölüdenizi hiç yakından gördünüz mü? Çalış plajında gün batımı bir başkadır. Uçmayı seviyor musunuz? Paraşütle atlamaya ne dersiniz? Ya da aynı heyecanı rafting yaparak yaşayabilirsiniz. Çalış'ta sörf yapmak bir ayrıcalıktır. Tarihe merakınız mı var? Fethiye'deki tarihi yerleri gezebilmek için en az 10 güne ihtiyacınız olacak. Ya da ailenizle daha sakin ve sessiz bir yerde piknik yapıp denize girmek istiyorsunuz. Sizlere günlüklü koyu, katrancı koyu, boncuklu vb birçok küçük koy, piknik ve kamp alanı tavsiye edebiliriz. Biz alternatifler sunuyoruz, siz gezmek istediğiniz yerleri seçiyorsunuz. Sizin adınıza bütün organizasyonu biz yapıyoruz ve siz tatilin keyfini çıkartıyorsunuz.
İnanın tatilinizi Fethiye'de geçirmek için daha bir çok sebebiniz var. 5000 M2 arazi üzerinde geniş bahçeli, restaurant, bar, havuz, çocuk havuzu, mutfak, her konuda destek alabileceğiniz müşteri hizmetleri, voleybol sahası, masa tenisi, dart, satranç vb tüm oyunlar, çocuk parkı, 500 metre uzaklıkta plaj, 7km uzaklıkta şehir merkezi, 42km uzaklıkta Dalaman Havaalanına.

KAYAKÖY, FETHİYE LİMANI, ŞÖVALYE ADASI

Fethiye, antik çağda Anadolu'nun en önemli uygarlıklarından biri olan Likya'nın, Karya ile oluşturduğu sınırda yer alır. Tarihsel kaynaklara göre Likya döneminde Telmessos adıyla anılan Fethiye, bir süre pers egemenliği altında kaldıktan sonra M.Ö 4. yüzyılda Likya federe birliğine üye olmuştur. Daha sonra kent sırasıyla Büyük İskender, Ptolemy Hanedanı, Roma imparatorluğu, Bizans, Menteşeoğullarının ve son olarak da 1424 yılında Osmanlı İmparatorluğunun egemenliği altına girmiştir. Osmanlı döneminde kent önce Makri, sonra da Meğri adlarıyla anılmıştır. 1954'de Şehit Pilot Fethiye Bey anısına "Fethiye" adını almıştır.
Otelimiz Fethiye Çalışta bir aile pansiyonudur.